Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Wypoczynek

Zaplecze Rekreacyjne

Na terenie Magdaleny dla naszych gości oferujemy:

Dla lepszego zdrowia, urody i poprawy samopoczucia proponujemy naszym gościom relaks w saunie fińskiej.

Nie tylko latem zapraszamy na wieczór przy ognisku z pieczeniem kiełbasek.

Content

Aktywna integracja na świeżym powietrzu.

Miejsce na idealny odpoczynek wśród świerków, pod parasolami przy zimnym napoju i drobnej przekąsce.

Magdalena leży w otoczeniu pól i lasów z siecią utwardzonych szlaków i dróg rowerowych, a także niezliczonych ścieżek i duktów.

wypoczynek-1
czas-wolny-5
czas-wolny-7

Walory Turystyczne

Przyroda

Miejscowość Koszelówka, w której położone jest CENTRUM WYPOCZYNKOWO - SZKOLENIOWE „MAGDALENA” to popularna w centralnej Polsce od bardzo wielu lat miejscowość wypoczynkowa położona w gminie Łąck.

Jest to w serce Niziny Mazowieckiej, teren Pojezierza Gostynińskiego obfitującego w prawie 60 jezior! Magdalena leży na skraju rozległych lasów Gostynińsko-Gąbińskiego Obszaru Chronionego Krajobrazu (na uwagę zasługuje uroczysko Górki). O jego walorach stanowią: urozmaicona rzeźba terenu, występowanie licznych jezior, rozległych terenów leśnych oraz bogaty i zróżnicowany świat roślin i zwierząt.

czas-wolny-7

Jezioro Zdworskie, tuż koło Magdaleny, wyróżnia się wielkością: ma 353 ha powierzchni i jest największym naturalnym akwenem na Mazowszu. Charakteryzuje się łagodną linią brzegową z piaszczystymi plażami oraz bogatą infrastrukturą rekreacyjno-wypoczynkową. Są tu pomosty, stanice wodne i kąpieliska. Na terenie gminy Łąck znajduje się jeszcze 5 jezior: Ciechomickie, Górskie, Łąckie Małe, Łąckie Duże i Sendeńskie.

Bliskość Gostynińsko-Włocławskiego Parku Krajobrazowego, który jest jednym z największych kompleksów leśnych Niziny Mazowieckiej, z licznymi jeziorami, siecią szlaków pieszych, rowerowych oraz nieoznaczonych ścieżek konnych i narciarstwa biegowego dodatkowo zwiększa atrakcyjność położenia naszego ośrodka.

Sport i rekreacja

  • Drogi rowerowe, głównie asfaltowe, bardzo dobrze oznaczone i zagospodarowane, łączą Koszelówkę z Płockiem, Gąbinem, Łąckiem, Wolą Łącką i Sendeniem. Biegną głównie wzdłuż lasów, przez atrakcyjne tereny i punkty widokowe.
  • Szlaki turystyczne to oznakowane trasy biegnące wśród najatrakcyjniejszych terenów tej części Mazowsza: rezerwatów, pomników przyrody, wzgórz morenowych, rzek, jezior, zabytków i starego osadnictwa. Polecamy je turystom pieszym, rowerzystom, zwolennikom nordic-walking’u, jeźdźcom konnym, narciarzom biegowym. Magdalena to dla turystów świetne miejsce wypadowe!
  • Atrakcje wodne: rozległe jezioro Zdworskie to idealny akwen dla pływaków, kajakarzy, windsurferów, żeglarzy i zwolenników sportów motorowodnych dzięki sprzyjającym warunkom wodnym oraz wypożyczalniom sprzętu wodnego.
  • Myślistwo i wędkarstwo: z uwagi na bogactwo ryb jezioro Zdworskie oraz inne, pobliskie jeziora gminy Łąck, są rajem dla wędkarzy. Teren gminy Łąck i Gąbin, a w szczególności lasy, charakteryzuje się dużą różnorodnością zwierząt (łoś, sarna, dzik, bażant), co sprawia, że zarówno obserwatorzy, jak i myśliwi mają okazję do przeżycia fascynującej przygody. Turyści poszukujący myśliwskich trofeów powinni skontaktować się z licznie działającymi na tym terenie kołami łowieckimi: Kania, Sokół, Mszary i Tygrys.
  • Hale sportowe w Gąbinie i Łącku. Zwolennikom sportów halowych oraz wszystkim zwolennikom sportu w razie niepogody polecamy skorzystanie z pobliskich hal sportowych. Obiekty oferują możliwość wynajmu boisk do: piłki ręcznej, piłki koszykowej, piłki siatkowej, piłki nożnej, badmintona, tenisa ziemnego.

Atrakcje regionu i polecane wycieczki w promieniu 60 km

Wycieczka do płockiego Zoo


Wielka frajda dla małych i dużych! Płocki Ogród Zoologiczny powstał w 1951 roku na skarpie wiślanej. W ogrodzie obecnie hodowanych jest ok. 3000 zwierząt w 350 gatunkach, wśród nich m.in. tamaryny i marmozety - najmniejsze małpki świata, a także niedawno sprowadzone pingwiny. Przy współpracy z ogrodami botanicznymi, prezentowana jest kolekcja drzew i krzewów z indywidualnymi opisami. ZOO prowadzi szeroką działalność edukacyjną wspólnie ze szkołami, przedszkolami, placówkami dla osób specjalnej troski, organizuje lekcje, imprezy specjalne, wystawy. Ogród posiada mini ZOO; zwiedzający mogą w nim karmić kózki oraz zobaczyć inne domowe zwierzęta króliki, kucyki, owce, świnki, kury.

atrakcje-regionu-1

Zwiedzanie Płocka i rejs po Wiśle


Wycieczka po wiekowym Płocku (Stare Miasto, Bazylika Katedralna z kaplicą królów, malownicze Wzgórze Tumskie). Zachęcamy do odwiedzin Muzeum Mazowieckiego (największe zbiory secesji w Polsce) i Muzeum Diecezjalnego. Czas zwiedzania ok. 3 godz. Przystań żeglugi w Płocku, położona na niezwykle szerokiej na tym odcinku Wiśle (tzw. Jezioro Włocławskie), oferuje w okresie letnim rejsy statkiem pasażerskim. Płock to także ośrodek cyklicznych imprez kulturalnych i rozrywkowych, nawet o zasięgu międzynarodowym. Szczegółowych bieżących informacji udzielamy na miejscu.

atrakcje-regionu-2

Stado ogierów w Łącku


Stado Ogierów w Łącku to jedna z najbardziej znanych stadnin w kraju i na świecie. Ma już 80 lat – jej początki sięgają 1923 r. Warto zobaczyć tu małe muzeum-wozownię, obejrzeć stajnie z lat dwudziestych XX wieku, krytą ujeżdżalnię, hipodrom oraz oczywiście piękne, rasowe konie. Regularnie odbywają się tu zawody o randze ogólnopolskiej i międzynarodowej, zawody w woltyżerce, a również aukcje koni.

atrakcje-regionu-3

Zwiedzanie pobliskich zabytków


Drewnianych kościołów w Troszynie Polskim (1636 r.) i Dobrzykowie (1775 r.), pięknego Ratusza Miejskiego w stylu klasycystycznym z 1824 roku oraz kamienicy z 1809 roku w Gąbinie, Muzeum Ziemi Gąbińskiej w Gąbinie, dworów z XIX w. w Koszelewie i Nowym Wymyślu.

atrakcje-regionu-4

Średniowieczny zamek w Oporowie


Zamek w Oporowie, późnogotycka rycerska siedziba obronna, jest jednym z nielicznych średniowiecznych założeń rezydencjonalnych zachowanych w Polsce. Wzniesiony w XV w stanowił centrum rozległych dóbr ziemskich możnego rodu Oporowskich, herbu Sulima. Budowlę otacza krajobrazowy park z ok. 1840 r., z dwoma pawilonami z XIX w. – Domkiem Neogotyckim i Domkiem Szwajcarskim. Zespół zamkowo-parkowy mieści muzeum z ekspozycją wnętrz dworskich. Zbiory prezentują dzieła malarstwa, rzeźby i wyroby rzemiosła artystycznego od XVI do pocz. XX w.

atrakcje-regionu-5

Piesze wycieczki


Pragniecie wypocząć od wielkomiejskiego hałasu? Wyobraź sobie... Tylko Ty i przyroda! Znajdujemy się na skraju ogromnych kompleksów leśnych - dawnej puszczy gostynińskiej. Wiosną i latem zauroczą Was ukwiecone łąki, jesienią - feeria leśnych barw, zimą - przepiękne, mroźne krajobrazy... Dla grup zorganizowanych - wyprawy z przewodnikiem, który opowie o faunie, florze, geologii i historii tych terenów.

atrakcje-regionu-6

Wycieczki rowerowe i crossy


Skorzystajcie z naszych rowerów górskich i wyruszcie w okolice Koszelówki! Lasy, jeziora, malownicze wioski, ścieżki rowerowe…. Zaopatrzymy Was w mapkę, prowiant i przewodnika (dla grup zorganizowanych).

atrakcje-regionu-7

Wycieczka do Skansenu


Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu to muzeum etnograficzne na wolnym powietrzu, do którego przenosi się całe zagrody wiejskie i pojedyncze budynki z terenu Mazowsza. Wnętrza budynków są odpowiednio wyposażane, stosownie do ich funkcji i miejsca pochodzenia. Obok zabudowań urządzane są sady owocowe, ogrody warzywne, ogródki kwiatowe, a w miarę możliwości także pola uprawne. Uprawiane tu rośliny i hodowane zwierzęta uzupełniają wiejski krajobraz, nadając mu znamion naturalności.

atrakcje-regionu-6

Przejażdżki bryczką


Zasmakuj tej wyjątkowej przyjemności! Możesz wybrać się na przejażdżkę krajoznawczą, romantyczną przejażdżką we dwoje, połączoną z romantyczną kolacją lub przybyć bryczką na wesele, które też możemy zorganizować dla Ciebie w naszej eleganckiej sali balowej. Zimą zapraszamy na wieczorne kuligi z pochodniami!

atrakcje-regionu-6
WordPress Theme built by Shufflehound. © 2018 CENTRUM WYPOCZYNKOWO-SZKOLENIOWE MAGDALENA | PRAWA ZASTRZEŻONE | PROJEKT I WYKONANIE: TRISTAN GLAW