Wypoczynek

Atrakcje regionu

Atrakcje regionu i polecane wycieczki w promieniu 60 km
 

Wycieczka do płockiego Zoo

Wielka frajda dla małych i dużych! Płocki Ogród Zoologiczny powstał w 1951 roku na skarpie wiślanej. W ogrodzie obecnie hodowanych jest ok. 3000 zwierząt w 350 gatunkach, wśród nich m.in. tamaryny i marmozety - najmniejsze małpki świata, a także niedawno sprowadzone pingwiny. Przy współpracy z ogrodami botanicznymi, prezentowana jest kolekcja drzew i krzewów z indywidualnymi opisami. ZOO prowadzi szeroką działalność edukacyjną wspólnie ze szkołami, przedszkolami, placówkami dla osób specjalnej troski, organizuje lekcje, imprezy specjalne, wystawy. Ogród posiada mini ZOO; zwiedzający mogą w nim karmić kózki oraz zobaczyć inne domowe zwierzęta króliki, kucyki, owce, świnki, kury.

 
 

Zwiedzanie Płocka i rejs po Wiśle

Wycieczka po wiekowym Płocku (Stare Miasto, Bazylika Katedralna z kaplicą królów, malownicze Wzgórze Tumskie). Zachęcamy do odwiedzin Muzeum Mazowieckiego (największe zbiory secesji w Polsce) i Muzeum Diecezjalnego. Czas zwiedzania ok. 3 godz. Przystań żeglugi w Płocku, położona na niezwykle szerokiej na tym odcinku Wiśle (tzw. Jezioro Włocławskie), oferuje w okresie letnim rejsy statkiem pasażerskim.
Płock to także ośrodek cyklicznych imprez kulturalnych i rozrywkowych, nawet o zasięgu międzynarodowym. Szczegółowych bieżących informacji udzielamy na miejscu.

 
 

Stado ogierów w Łącku

Stado Ogierów w Łącku to jedna z najbardziej znanych stadnin w kraju i na świecie. Ma już 80 lat – jej początki sięgają 1923 r. Warto zobaczyć tu małe muzeum-wozownię, obejrzeć stajnie z lat dwudziestych XX wieku, krytą ujeżdżalnię, hipodrom oraz oczywiście piękne, rasowe konie. Regularnie odbywają się tu zawody o randze ogólnopolskiej i międzynarodowej, zawody w woltyżerce, a również aukcje koni.

 

 
 

Zwiedzanie pobliskich zabytków

Drewnianych kościołów w Troszynie Polskim (1636 r.) i Dobrzykowie (1775 r.), pięknego Ratusza Miejskiego w stylu klasycystycznym z 1824 roku oraz kamienicy z 1809 roku w Gąbinie, Muzeum Ziemi Gąbińskiej w Gąbinie, dworów z XIX w. w Koszelewie i Nowym Wymyślu.

 

 
 
 

Średniowieczny zamek w Oporowie

Zamek w Oporowie, późnogotycka rycerska siedziba obronna, jest jednym z nielicznych średniowiecznych założeń rezydencjonalnych zachowanych w Polsce. Wzniesiony w XV w stanowił centrum rozległych dóbr ziemskich możnego rodu Oporowskich, herbu Sulima. Budowlę otacza krajobrazowy park z ok. 1840 r., z dwoma pawilonami z XIX w. – Domkiem Neogotyckim i Domkiem Szwajcarskim. Zespół zamkowo-parkowy mieści muzeum z ekspozycją wnętrz dworskich. Zbiory prezentują dzieła malarstwa, rzeźby i wyroby rzemiosła artystycznego od XVI do pocz. XX w.

 

 
 

Piesze wycieczki

Pragniecie wypocząć od wielkomiejskiego hałasu? Wyobraź sobie... Tylko Ty i przyroda! Znajdujemy się na skraju ogromnych kompleksów leśnych - dawnej puszczy gostynińskiej. Wiosną i latem zauroczą Was ukwiecone łąki, jesienią - feeria leśnych barw, zimą - przepiękne, mroźne krajobrazy... Dla grup zorganizowanych - wyprawy z przewodnikiem, który opowie o faunie, florze, geologii i historii tych terenów.

 

 
 

Wycieczki rowerowe i crossy

Skorzystajcie z naszych rowerów górskich i wyruszcie w okolice Koszelówki! Lasy, jeziora, malownicze wioski, ścieżki rowerowe…. Zaopatrzymy Was w mapkę, prowiant i przewodnika (dla grup zorganizowanych).

 

 
 
 
 

Wycieczka do Skansenu 

Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu to muzeum etnograficzne na wolnym powietrzu, do którego przenosi się całe zagrody wiejskie i pojedyncze budynki z terenu Mazowsza. Wnętrza budynków są odpowiednio wyposażane, stosownie do ich funkcji i miejsca pochodzenia. Obok zabudowań urządzane są sady owocowe, ogrody warzywne, ogródki kwiatowe, a w miarę możliwości także pola uprawne. Uprawiane tu rośliny i hodowane zwierzęta uzupełniają wiejski krajobraz, nadając mu znamion naturalności. 

 

 

Przejażdżki bryczką

Zasmakuj tej wyjątkowej przyjemności! Możesz wybrać się na przejażdżkę krajoznawczą, romantyczną przejażdżką we dwoje, połączoną z romantyczną kolacją lub przybyć bryczką na wesele, które też możemy zorganizować dla Ciebie w naszej eleganckiej sali balowej. Zimą zapraszamy na wieczorne kuligi z pochodniami!