Wypoczynek

Walory turystyczne

Przyroda

Miejscowość Koszelówka, w której położone jest CENTRUM WYPOCZYNKOWO - SZKOLENIOWE „MAGDALENA” to popularna w centralnej Polsce od bardzo wielu lat miejscowość wypoczynkowa położona w gminie Łąck.

Jest to w serce Niziny Mazowieckiej, teren Pojezierza Gostynińskiego obfitującego w prawie 60 jezior! Magdalena leży na skraju rozległych lasów Gostynińsko-Gąbińskiego Obszaru Chronionego Krajobrazu (na uwagę zasługuje uroczysko Górki). O jego walorach stanowią: urozmaicona rzeźba terenu, występowanie licznych jezior, rozległych terenów leśnych oraz bogaty i zróżnicowany świat roślin i zwierząt.

Jezioro Zdworskie, tuż koło Magdaleny, wyróżnia się wielkością: ma 353 ha powierzchni i jest największym naturalnym akwenem na Mazowszu. Charakteryzuje się łagodną linią brzegową z piaszczystymi plażami oraz bogatą infrastrukturą rekreacyjno-wypoczynkową. Są tu pomosty, stanice wodne i kąpieliska. Na terenie gminy Łąck znajduje się jeszcze 5 jezior: Ciechomickie, Górskie, Łąckie Małe, Łąckie Duże i Sendeńskie.

Bliskość Gostynińsko-Włocławskiego Parku Krajobrazowego, który jest jednym z największych kompleksów leśnych Niziny Mazowieckiej, z licznymi jeziorami, siecią szlaków pieszych, rowerowych oraz nieoznaczonych ścieżek konnych i narciarstwa biegowego dodatkowo zwiększa atrakcyjność położenia naszego ośrodka.
 

Sport i rekreacja

 • Drogi rowerowe, głównie asfaltowe, bardzo dobrze oznaczone i zagospodarowane, łączą Koszelówkę z Płockiem, Gąbinem, Łąckiem, Wolą Łącką i Sendeniem. Biegną głównie wzdłuż lasów, przez atrakcyjne tereny i punkty widokowe.
   
 • Szlaki turystyczne to oznakowane trasy biegnące wśród najatrakcyjniejszych terenów tej części Mazowsza: rezerwatów, pomników przyrody, wzgórz morenowych, rzek, jezior, zabytków i starego osadnictwa. Polecamy je turystom pieszym, rowerzystom, zwolennikom nordic-walking’u, jeźdźcom konnym, narciarzom biegowym. Magdalena to dla turystów świetne miejsce wypadowe!
   
 • Atrakcje wodne: rozległe jezioro Zdworskie to idealny akwen dla pływaków, kajakarzy, windsurferów, żeglarzy i zwolenników sportów motorowodnych dzięki sprzyjającym warunkom wodnym oraz wypożyczalniom sprzętu wodnego.
   
 • Myślistwo i wędkarstwo: z uwagi na bogactwo ryb jezioro Zdworskie oraz inne, pobliskie jeziora gminy Łąck, są rajem dla wędkarzy. Teren gminy Łąck i Gąbin, a w szczególności lasy, charakteryzuje się dużą różnorodnością zwierząt (łoś, sarna, dzik, bażant), co sprawia, że zarówno obserwatorzy, jak i myśliwi mają okazję do przeżycia fascynującej przygody. Turyści poszukujący myśliwskich trofeów powinni skontaktować się z licznie działającymi na tym terenie kołami łowieckimi: Kania, Sokół, Mszary i Tygrys.
   
 • Hale sportowe w Gąbinie i Łącku. Zwolennikom sportów halowych oraz wszystkim zwolennikom sportu w razie niepogody polecamy skorzystanie z pobliskich hal sportowych. Obiekty oferują możliwość wynajmu boisk do: piłki ręcznej, piłki koszykowej, piłki siatkowej, piłki nożnej, badmintona, tenisa ziemnego.


Wypoczynek / Walory turystyczneWypoczynek / Walory turystyczneWypoczynek / Walory turystyczneWypoczynek / Walory turystyczne
 
Wypoczynek / Walory turystyczneWypoczynek / Walory turystyczneWypoczynek / Walory turystyczneWypoczynek / Walory turystyczne